• Zabezpečovací technika

    Nenechte druhé,
    aby si přivlastňovali něco, co jim nepatří ...

Příslušenství k GSM alarmům

Detektory, čidla, sirény, SOS tlačítka či jiné komponenty, které lze připojit k Elektronickému zabezpečovacímu systému ( EZS ).

Detektor kouře  

Slouží z ochraně objektu před požáry. Snadno se instaluje na stěnu nebo strop. Rychle detekuje kouř ze všech směrů. Monitoruje objekt i v případě, že není aktivována centrální jednotka. Detektor, je možné využít i samostatně, bez napojení na GSM jednotku. Obsahuje vlastní reproduktor pro zvukový alarm.

Detektor pohybu

Slouží k odhalení pohybu ve střeženém objektu. Reaguje na pohyb v rorném poli. Detekce, je zajištěna pomocí infračerveného záření. V případě, že dojde k narušení hlídané zóny, odesílá zprávu centrální jednotce, která spustí alarm.

Pro domácnosti s domácími mazlíčky, je doporučeno instalovat detektor pohybu s imunitou malých zvířat.

Detektor pohybu, je možné mít i s kamerou. V případě, že dojde k narušení hlídané zóny, detektor odesílá informaci centrální jednotce i s pořízeným obrázkem a zahájí nahrávání video záznamu.

Magnetický kontakt

Reaguje na přerušení smyčky a odesílá zprávu centrální jednotce, která spustí alarm. Instaluje se na dveře, okna, vrata aj. Skládá se ze dvou částí. Přenosová vzdálenost mezi kontaktem a jednotou může být až 100m. Nereaguje na vibrace způsobené větrem. 

Bezdrátový dálkový ovladač

Slouží pro ovládání GSM alarmu. Celková aktivace či deaktivace celého systému. Částečná aktivace zón a ty je pak možné ovládat individuálně podle potřeb ( například – zóna jedna = vnitřní zabezpečení ,  zóna dvě = venkovní zabezpečení, když jste například doma ). Obsahuje i SOS tlačítko, kdy stiskem tlačítka, je aktivován alarm a začne vytáčet uložená čísla v jednotce a odesílat SMS zprávy

Siréna

Pokud je GSM jednotka napojena na sirénu, může být poplach doprovázen zvukovou či blikající signalizací. Vnější siréna, má za úkol upozornit okolí o narušení objektu a lépe lokalizovat místo zásahu. Vnitřní siréna, má za úkol vyplašit a odradit narušitele. Je možné nastavit oddálení spuštění poplachu či případně sepnutí sirény pouze v případě narušení konkrétní přednastavené zóny. 

Nouzové SOS tlačítko

Stiskem tlačítka, je aktivován alarm a začne vytáčet uložená čísla v jednotce a odesílat SMS zprávy

Detektor tříštění skla

Reaguje na změnu tlaku a tříštění skleněných výplní dveří či oken. Detektor obsahuje velmi citlivý mikrofon, který reaguje na vysoké frekvence zvuků a monitoruje objekt. Případě, že zaznamená zvuk, připomínající rozbití skla spustí poplach.

Detektor plynu

Reaguje na určitý obsah látky v ovzduší. Pracuje na podobném principu, jako detektor kouře. Podle typu detektoru, je možné indikovat – propan butan, zemní plyn, CO ( oxid uhličitý ), metan či svítiplyn

Záplavový detektor

Reaguje na změnu výšky hladiny vody. Slouží k prevenci proti zaplavení. Instaluje se do sklepů, koupelen, skladů či lodí. V domácnosti, může včasně reagovat na přetečení vany nebo poruchy pračky či myčky.

Detektor otřesu a náklonu

Reaguje na chvění či otřesy. Indikuje pokus o překonání hrubou silou – probourání, prořezání či navrtání zámků. Zařízení reaguje na chvění během manipulace s cennými předměty, jako jsou obrazy, trezory či umělecká díla .

V případě, že máte zájem o sestavení elektronického zabezpečovacího systému na míru či si přejete ke stávajícímu alarmu dokoupit určité komponenty, kontaktujte nás telefonicky, e-mailem či vyplňte kontaktní formulář.

Internetový obchod

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete zakoupit již hotové zabezpečovací GSM alarm sestavy a příslušenství.

eBook ke stažení

Stáhněte si zdarma náš eBook a získejte informace o tom, co si představit pod pojmem zabezpečovací technika, k čemu slouží a proč je dobré jí mít.

captcha