• Zabezpečovací technika

    Nenechte druhé,
    aby si přivlastňovali něco, co jim nepatří ...

Jak předcházet požárům

cloud-entering-home-8648603Součástí Elektronického zabezpečovacího systému, je detektor kouře, který nás může velmi rychle informovat o možném nebezpečí vzniku požáru. Reaguje na kouř, který se velmi rychle šíří a proto v případě včasné informace můžeme, začínají požár rychle uhasit i případně vlastními silami a zabránit tak ztrátám na životech a majetku.

Proč máme detektor kouře a né ohně? Především proto, že kouř je rychlejší a tišší než plamen a může nás překvapit ve spánku. Většina mrtvých u požárů nejsou zapříčiněny plameny, ale udušením se toxickými zplodinami. Už dvě až tři vdechnutí můžou způsobit, že už se nikdy neprobudíme. Požár začíná vždy kouřem, a proto v případě nainstalování detektoru, můžeme včasně reagovat a tím minimalizovat ztráty na životech a majetku - máme možnost požár uhasit ještě v začátku i případně vlastními silami. Přes den dokážeme požár a kouř snadněji rozpoznat, ale většinou k požárům dochází v noci, když spíme a proto je důležité tuto ochranu nepodceňovat.

V loňském roce došlo k 10 102 požárům, při kterých bylo usmrceno 37 lidí, 453 bylo zraněno a 19 177 evakuováno či bezprostředně zachráněno. Škody na majetku, byly vyčísleny v hodnotě 762,2 mil. korun a při zásazích bylo zraněno 49 hasičů.

Nestaňte se i Vy součástí statistik v letošním roce a pořiďte si Elektronický zabezpečovací systém s detektory kouře. Nejlepším postupem, je nakreslit si půdorys objektu, který nám můžete zaslat e-mailem nebo parametry zapsat do kontaktního formuláře a my Vám sestavíme zabezpečovací techniku přímo na míru pro Váš objekt a doporučíme vhodný počet a rozmístění detektorů kouře.

Internetový obchod

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete zakoupit již hotové zabezpečovací GSM alarm sestavy a příslušenství.

eBook ke stažení

Stáhněte si zdarma náš eBook a získejte informace o tom, co si představit pod pojmem zabezpečovací technika, k čemu slouží a proč je dobré jí mít.

captcha